O nás Reference | Objednávka | Chladící a topné stropy | Instalatérské a topenářské práce


Chladící a topné stropy

Jeden z nejmodernějších klimatizačních systémů současnosti. V kombinaci se zdrojovým větráním klimatizovaných prostor přináší maximální úspory provozních nákladů. Kapilární rohože, jimiž protéká laminárním způsobem chladicí voda, mohou být uloženy pod omítkou nebo v kovových podhledech. Sálavý efekt chlazení navozuje v pobytové zóně osob optimální mikroklimatické parametry. Naprostá bezhlučnost a velice dlouhá životnost systému patří k mnoha jiným výhodám těchto systémů. Klimatizace, chladící stropy, topné stropy.

Chladící a topné stropy     Chladící a topné stropy     Chladící a topné stropy     Chladící a topné stropy     Chladící a topné stropy


Chladicí výkony provedení pod omítku jsou 75 až 90 W/m2 v podhledech 65 až 80W/m2, přičemž určující veličinou je požadovaná teplota v místnosti. Systém se vyznačuje nízkými provozními náklady vzhledem k menším tepelným spádům a nepatrným nárokům na údržbu.

Kondenzaci vlhkosti při chlazení zamezuje zvolená teplota chladícího média a regulace integrující doplňkovou ochranu. Aplikace těchto systémů pro topné účely je po posouzení tepelnětechnických vlastností stavby možná a přináší zároveň maximální úspory místa ve srovnání se standardními způsoby vytápění.

Chladící a topné stropy    Chladící a topné stropy
Provádíme kompletní instalace sálavých chladících a topných stropů v rozsahu od předávací výměníkové stanice až po interiér místnosti. Speciální kapilární rohože montujeme jak pod omítku, tak i do kovových podhledů. Předávací stanice vybavujeme dle potřeb ventilovými sestavami vč. regulačních komponentů.

  • Na použité plastové materiály poskytují výrobci až desetiletou záruku.

  • Počítá se s životností těchto materiálů nad 50 let.


  • Copyright & design - vidia-design - mapa serveru